Diş Eti Estetiği Gingivoplasti

Diş eti estetiği ile birlite kendinize olan inancınız ve güveniniz artacak.

Diş Eti Estetiği Nedir?

Diş eti estetiği temelde diş ile uyumlu bir diş eti görüntüsü yaratmaktır.Kişinin sağlıklı bir ağız ve çene yapısına kavuşmasını sağlamakla birlikte, dişleriyle uyumlu ve sağlıklı bir diş etine de kavuşmasının yoludur. Diş eti estetiği, diş eti eksikliğini doku şekillendirme yoluyla onarabilir veya kuron uzatma ile dişi uzatabilir. Bu iki prosedür, hastaların gülümsemelerinin görünümünü minimal invaziv tekniklerle iyileştirmeleri için önerilir.

Doku şekillendirme, minimal invaziv bir mikrocerrahi tekniği kullanılarak gerçekleştirilir.

Kuron uzatma, diş eti gülüşü olan hastalarda dişi daha fazla ortaya çıkarır. Diş eti ve kemik dokusunu yeniden şekillendirip diş eti dokusunu ve dişleri dengeler.

Bu işlemlerin her ikisi de estetik sorunları düzeltmeye yönelik olsa da, gelecekte başka diş sorunlarının ortaya çıkmasını da önler.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Diş Eti Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Diş diziliminde eğriliklerin olması, dişleriniz arasındaki büyük boşluklar veya koyu renkli dişler gülümsemenizi olumsuz etkileyebilir. Bunlara ek olarak; daha önce uyumsuzluk ve renk açısından oluşan kaplamalar, koyulaşmış dolgular ve diş eti sorunları estetik görünümünüzün yanı sıra ağız ve diş sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Tüm bu nedenlerle diş estetiği uygulamaları kişinin genel ve ruh sağlığına olumlu katkı sağlaması açısından önemlidir. Dişlerinin görünümünden rahatsız olan herkes bir uzman tarafından muayene edildikten sonra en uygun tedavi ile istediği görünüme kavuşabilir.

Diş Eti Estetiği Uygulamaları

Serbest dişeti grefti
Agresiv Diş eti çekilmesi çok olan vakalarda, çekilen bölgeyi özellikle damaktan alınan bir parçanın eksik olan bölgeye yerleştirilmesi.
Estetik Diş Eti İçin Kuron Boyu Uzatma
Bazı hastalarımız güldükleri zaman gülme hattında diş etlerinin çok görüldüğü şikayeti ile gelirler. Bu durumda öndeki dişlerde kuron boyu uzatma işlemi yaparak dişlerin boyunu uzatıp diş etlerini daha az görünür yapıyoruz. Bu işlem cerrahi olup anestezi altında diş etlerinin kesilmesi ile olur. Kesilme işlemi lazer yada normal el aletleri ile yapılır. Bu süreç boyunca hekimlerimiz, estetik iyileştirme sağlamak için diş etlerini ve alttaki kemiği şekillendirerek doğal dişlerinizin daha fazlasını ortaya çıkarır. Ek olarak, dişleri diş eti çizgisine çok yakın aşınmış hastalar için kuron uzatma bir çözüm olabilir.

Diş Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Pek çok hasta, diş etlerinin çok belirgin olması veya diş etlerinin yeterince görünmemesi nedeniyle gülüşlerinden memnun değildir. Estetik diş eti tedavileri sayesinde hekimler, diş eti dokusunu ve altındaki kemiği şekillendirerek daha hoş bir görünüm sağlayabilir. Diş estetiği tedavisinin avantajları şunlardır:

Diş etlerinizin sağlığını iyileştirir. Çoğu zaman, diş eti çekilmesi, periodontal hastalık gibi daha ciddi bir soruna işaret eder. Diş estetiği tedavisi bu sorunları keşfetmenin ve tedavi etmenin iyi bir yoludur.

Çok uzun görünen dişlerin görünümünü iyileştirir. Diş eti çekilmesi dişlerin fazla uzun görünmesine neden olabilir. Diş estetiği tedavisi daha orantılı bir görünüm sağlar.

“Sakızlı” gülümsemeyi değiştirir. Gülümsemenizin diş etlerinizi çok fazla ortaya çıkardığından ancak dişlerinizi yeterince göstermediğinden korkuyorsanız, düzeltici cerrahi dengeyi düzeltebilir.

Kök çürümesi riskini azaltır. Diş eti çekilmesine neden olan problemler nihayetinde dişlerinizin kökleri de dahil olmak üzere tüm ağızda aşındırıcı bir etkiye sahip olabilir. Diş estetiği geliştirme bu riski en aza indirebilir.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin