Invisalign

Invisalign ile dişlerinizi düzeltin ve başkalarıyla etkileşime girdiğinizde ve gülümsediğinizde kendiniz olmak için ihtiyacınız olan güvene sahip olun.

İnvisalign Nedir ve Nasıl Çalışır?

Invisalign tedavisi dişlerinizi düzleştirmek için uygulanan tedavidir. Gelişmiş 3D bilgisayarla görüntüleme teknolojisini kullanarak size Invisalign sağlayıcınızın reçetesine uygun şekilde dişlerinizin başlangıç pozisyonundan istenen son pozisyonuna kadar tedavi planınızın tamamını gösterir. Tamamen dişlerinize özel olarak, dişleri yavaş yavaş hareket ettirecek bir dizi şeffaf aligner üretilir. Her aligner yaklaşık iki hafta kullanılır ve sonra seride yer alan bir sonraki aligner ile değiştirilir, bu şekilde zamanla planlanan son pozisyona ulaşılır. Tedavi süresi belirli ihtiyaçlarınıza bağlıdır ve buna Invisalign sağlayıcınız karar verir.

İnvisalign nasıl çalışır?

Invisalign alignerlar dişlerinizin dikkatli biçimde kontrollü hareketlerle hareket etmesini sağlar. Geleneksel braketlerin aksine, Invisalign tedavisi sadece her alignerin sağladığı hareket miktarını kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda hareketin zamanını da kontrol eder. Böylece, her aşamada, o aşama için geçerli Invisalign tedavisi planına uygun şekilde, sadece belirli dişler hareket edebilir. Sonuçta etkili bir güç uygulama sistemi elde edilir.

İnvisalign Ne İçin Kullanılır?

Invisalign, daha güzel bir gülüş elde etmek için kullanılabilecek bir ortodontik tedavi türüdür. Hafif ile orta dereceli hiza bozukluğu olan ve aynı zamanda ısırığı hizalayabilen hastalarda kullanılabilir. Overbite, crossbite veya underbite olan hastalar Invisalign tedavilerinden yararlanabilirler.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

İnvisalign ve Diş Telleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Diş telleri ile Invisalign arasındaki en büyük fark görünümdür. Tipik metal diş telleri daha belirgin iken, İnvisalign tedavisi fark edilemez. İnvisalign şeffaf bir plastik malzemeden yapılırken, diş telleri metaldir. Bazı çocuklar metal diş telleri için farklı renkteki bantları seçmekten hoşlanır, ancak çoğunlukla çocuklar ve yetişkinler Invisalign görünümünü tercih eder.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

İnvisalign’in Faydaları Nelerdir?

Diş kliniğinde kullanılan diş beyazlatma yöntemidir. Evde beyazlatma için yeterli zamanı olmayan hastalar için uygundur. Çok daha kısa sürede etkili beyazlık sağlar. Diş hekimi tarafından dişlere uygulanan beyazlatma jeli UV ışınları veya diş lazeri ile aktive edilir ve beyazlatma işlemi yaklaşık 1 saat sürer.

İnvisalign Diş Eti Hastalığı Olasılığını Azaltır

Dişleriniz uygunsuz aralıklı veya aşırı kalabalıksa, gelecekte bir noktada diş eti hastalığına yakalanma olasılığınız çok daha yüksektir. Alternatif olarak, dişler tam olarak olması gereken yere yerleştirilirse diş etleri dişlerin etrafına güzel ve sıkı bir şekilde oturacak ve enfeksiyonlara karşı sağlam bir bariyer oluşturacaktır.

Invisalign kapanış Sorunları

Alt ve üst çene kapanışları ile ilgili rahatsızlıkları düzetlmekte yardımcı olur. Overjet olarak da adlandırılan overbites, üst dişler alttakilerin üstüne çıktığında meydana gelir. Bu durum tipik olarak az gelişmiş kemikler, genetik ve kötü ağız sağlığından kaynaklanır. Alt dişler üsttekilerin üstüne geçtiğinde bir underbite mevcuttur. Underbite, yetersiz üst çene büyümesi, alt çenenin aşırı büyümesi veya her ikisinin bir kombinasyonundan kaynaklanır. Eksik ek dişler de bir alt ısırmaya yol açacaktır. Underbite ve overbites İnvisalign ile düzeltilmelidir aksi takdirde bir dizi ağız sağlığı sorunları zamanla kendini gösterecektir. Underbite ve overbite diş eti tahrişinden alt dişler boyunca aşınmaya, eklem sorunlarına, ağrılı bir çeneye ve diş işlev bozukluğuna kadar her şeye neden olur. Invisalign, tüm bu sorunları ve ardından bazılarını önleyebilir/düzeltebilir.

Crossbite için Etkili Bir Çözüm

Çapraz kapanışlar, alt ve üst çeneler yanlış hizalandığında meydana gelir. Bu durum, bir veya birden fazla üst dişin alt dişlerin iç kısmını ısırmasına neden olur. Çapraz kapanış, ağzın ön tarafında olduğu gibi yanlarda da meydana gelebilir. Çapraz kapanışınız olduğundan şüpheleniyorsanız veya diş hekiminiz öyle söylüyorsa, cevap Invisalign’dır.

Invisalign Önemli Bir Güven Artışı Sağlıyor

Aşırı kalabalık veya çarpık dişlerden rahatsız olan hastalar genellikle düşük özgüvenden muzdariptir. Bu hastalar bazen kocaman gülümsemekten, gülmekten ve hatta başkalarının önünde yemek yemekten çekinirler. Kendine güven, özellikle fiziksel görünümünün aşırı önemli olanlar için önemlidir. Invisalign tedavisini tercih ettiğinizde, çarpık veya yanlış aralıklı dişleriniz yavaş yavaş doğru pozisyonlarına kayacaktır. Geçişin gerçekleşmesi bir yıldan fazla sürebilir, ancak bu nispeten kısa beklemeye değer. Invisalign varken kusurlu bir gülümsemeyle hayatınızın geri kalanını yaşamanız için hiçbir sebep yok. Invisalign ile dişlerinizi düzeltin ve başkalarıyla etkileşime girerken, gülümserken, gülerken, kendiniz olmak için ihtiyacınız olan güvene sahip olacaksınız.

Invisalign Ağrısız ve Karşılaştırmalı Olarak Hızlıdır

Invisalign kolay, acısız ve hızlıdır. Braketler, dişleri düzeltmek için en az İnvisalign hizalayıcılarla aynı süreyi gerektirir. Çoğu durumda, diş tellerinin dişleri ideal pozisyonlara getirmesi daha uzun sürer. Invisalign, diğer seçeneklerden daha rahat olduğunu kanıtlayan invaziv olmayan bir prosedürdür. 3D dijital taramaların kullanımı sayesinde artık geleneksel diş ölçülerini almaya gerek yok. Ayrıca, dijital görüntüleme geleneksel X-ışınları kadar zararlı değildir.

Kullanışlı ve Rahat Bir Çözüm

Invisalign geleneksel diş tellerine kıyasla oldukça etkili ve oldukça rahat oldukları için inanılmaz derecede popülerdir. Hizalayıcılar, dişleri kademeli olarak ideal pozisyona kaydırır. Geleneksel diş tellerini veya braketleri kullanmaya gerek yoktur.

İnvisalign Plakları Çıkarılabilirdir

Invisalign, plakların çıkarılabilir olması nedeniyle hem hastalar hem de diş hekimleri tarafından tercih edilmektedir. Bu plakları normalde yapılan, diş ipi kullanmak ve fırçalamak için çıkarabilir, diş fırçalama sırasında ağız hijyenini iyileştirebilirsiniz.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin