Apikal Rezeksiyon

Dişleriniz mutluluğunuza engel olmasın. Dentovill uzman kadrosuyla en iyi tedaviyi almanıza yardımcı oluyor.

Apikal Rezeksiyon Nedir?

Apikal cerrahi standart bir oral cerrahi prosedür olarak kabul edilir. Konvansiyonel endodontik (yeniden) tedavi ile tedavi edilemeyen periapikal lezyonu olan bir dişi cerrahi olarak korumak genellikle son çaredir. Apikal cerrahinin temel amacı, kök ucu rezeksiyonunu takiben sıkı bir kök ucu dolgusu yerleştirerek kök kanal sisteminden periradiküler dokulara bakteri sızıntısını önlemektir.

Klinisyenlerin büyütme ve aydınlatmadan yararlanmak için apikal cerrahi yapmak için cerrahi mikroskop kullanmaları önerilir. Ek olarak, apikal cerrahide mikrocerrahi tekniklerin uygulanması, yani nazik insizyon ve flep kaldırma, küçük bir osteotomi üretimi ve sonik veya ultrasonik tahrikli mikro uçların kullanılması, hastaya daha az travma ve ameliyat sonrası iyileşmenin daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

Apikal cerrahide önemli bir adım, kesilen kök yüzündeki olası sızıntı alanlarını belirlemek ve ardından yeterli kök ucu dolgusunu sağlamaktır. Sadece sıkı ve kalıcı bir apikal obturasyon, iyi uzun vadeli prognoz ile periapikal iyileşmeye izin verecektir. Bu yazıda apikal cerrahinin güncel endikasyonları, teknikleri ve sonuçları anlatılmaktadır.

Apikal Rezeksiyon Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Apikal rezeksiyon işlemi; diş kökünde meydana gelen enfeksiyonlar için yapılan cerrahi bir işlemdir. Dişteki enfeksiyonun kanal tedavisi ya da farklı tedavilerle giderilemediği durumlarda uygulanır.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Apikal Rezeksiyon Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir işlem yapılmadan önce, etkilenen dişin etrafındaki alanı uyuşturmak için size lokal anestezi verilecektir.

İşlem sırasında diş hekiminiz diş etinizi keser ve diş eti dokusunu köke ulaşmak için bir kenara iter. Genellikle kökün etrafındaki herhangi bir enfekte doku gibi kökün sadece birkaç milimetresi çıkarılır.

Kök ucu çıkarıldıktan sonra dişin içindeki kök kanalı temizlenir ve ileride oluşabilecek enfeksiyonları önlemek için küçük bir dolgu ile kapatılır. Diş hekiminiz, dişinizin ve çenenizin iyi göründüğünden ve yeni bir enfeksiyonun tutulabileceği yer olmadığından emin olmak için başka bir röntgen çekebilir.

Doku daha sonra dikilir. Çene kemiğin de sonunda kökün ucundaki dolgunun etrafını iyileştirir. İşlem sırasında çok fazla ağrı veya rahatsızlık hissetmemelisiniz.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin