İmplant Üstü Tam Protez

Denttovil Diş Kliniği’nde birinci sınıf implant üstü protez tedavisini deneyimleyin

İmplant Üstü Sabit Protez Nedir?

Sabit bir implant protezi tamamen diş implantları ile sabitlenir ve desteklenir. Sabit tam protez, sabit ayrılabilir protez, hibrit protez veya All on 4 protez gibi sabit bir implant protezini yapmak için farklı sistemler vardır.
Bu tip protezler için yeterli biyomekanik desteği sağlamak için genellikle 4 ila 6 implant gerekir. Sabit bir tam protezi tutmak ve desteklemek için kullanılan implant sayısının nihai olarak belirlenmesi, genellikle her hastaya özgü biyomekanik faktörlerin dikkate alınmasına dayanır. Bunlar, restore edilmekte olan ark, arkın formu, kemiğin niceliği ve kalitesi, karşıt arkın durumu (dişliye karşı dişsiz), hasta tarafından oluşturulan kuvvetler ve anatomik sınırlamaları içerir.

İmplant Üstü Sabit Protez Hangi Durumlarda Yapılır?

Dental implantlar, bir diş arkasındaki tüm eksik dişlerin yerine konmasına olanak sağlamanın yanı sıra, dişler kaybolduğunda meydana gelen kemik kaybını önlemeye yardımcı olur. Diş olmadığında çene kemiğinin bir işlevi yoktur ve bu da bozulmasına neden olur. Çene kemiğindeki bu küçülme, özellikle tüm dişlerin eksik olduğu durumlarda yüzünüz için estetik olmayan sonuçlar doğurur (daha yaşlı bir görünüme neden olur). İmplant destekli protezlerin kullanımı ile kemik ve yüz desteğiniz korunarak kullanıma sunulur.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

İmplant üstü sabit protez avantajları nelerdir?

İmplant destekli sabit protez hem dişlerin hem de diş eti dokusunun yerini alabilir. Doğal dişleriniz gibi görünür. Protez, çiğnediğimizde ve konuştuğunuzda bile güvenli bir şekilde yerine oturur. Ayrıca karşıt doğal dişlerin hareket etmesine ve kaymasına izin vermezler, ısırma ve çene eklemini korurlar.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

İmplant Üstü Hareketli Protez Nedir?

Çenelerinden birinde veya her ikisinde de dişi olmayan birçok kişi, gülüşlerini geri kazanmanın yolunu çıkarılabilir protezde bulmaktadır. Yine de takma dişleri takmak her zaman kolay değildir. Bazen yemek yemeye veya konuşmaya çalıştığınızda kayarlar. Gevşek bir takma diş, kendinizi bilinçsiz hissetmenize neden olabilir ve besleyici bir yemek yemenizi engelleyebilir. Hareketli protezler de eskiden dişleri destekleyen kemik çıkıntılara bastırarak zamanla çenede kemik kaybını önler. Hareketli protezlerinizi dental implantlarla desteklemek sorunları ortadan kaldırır. İmplant Üstü Hareketli Protez için alt çeneye iki ,üst çeneye dört implant yerleştirmek yeterli olur. Bu tedaviyi daha çok kemik kaybı çok olduğu için arka bölgeye implant yapamadığımız hastalarımıza yapıyoruz. Bu şekilde yinede protezleri sabit proteze yakın bir protez oluyor. Ağız içindeki hareketi minimuma indiriyor.

İmplant Üstü Hareketli Protez Avantajları

İmplant üstü hareketli protezler, bir diş arkındaki tüm eksik dişlerin yerine konmasına olanak sağlamanın yanı sıra, dişler kaybolduğunda meydana gelen kemik kaybını önlemeye yardımcı olur. Diş olmadığında çene kemiğinin bir işlevi yoktur ve bu da bozulmasına neden olur. Çene kemiğindeki bu küçülme, özellikle tüm dişlerin eksik olduğu durumlarda yüzünüz için estetik sonuçlar doğurur. İmplant protezlerin kullanımı ile kemik kullanıma sunulur, korunur ve yüz desteğiniz sağlanır.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin