Porselen Laminalar (Laminate Veneer)

Sağlıklı gülüşler için doğru yerdesiniz.
Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

Laminate Veneer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uzman hekim tarafından ön muayene ve röntgen ile ağız, çene ve diş kontrolleri yapılır. Kontrolleri yapılan hastaya tedavi süreçleri detaylı olarak anlatılır. Anestezi ortamında gerçekleşecek tedavide hasta herhangi bir cerrahi işlem hissetmez. Anestezi uygulamasından hemen sonra diş hekimi diş yüzeyine 0,1 ila 0,3 mm kalınlığında bir kesim uygular. Ölçü alınabilmesi için özel ölçü malzemeleri hazırlanır. Alınan ölçü, laminatların özel laboratuvar ortamında hazırlanması için laboratuvara gönderilir. Ölçüm, bilgisayar destekli CAD-CAM sistemine tanıtılır. Bu süre içerisinde bilgisayar destekli estetik diş tedavisi başlayacaktır. Özel teknolojik cihazlarla hazırlanan kişiye özel laminatlar cila işlemleri ile birlikte prova için kliniğe gönderilir. Bu işlemler için ortalama 2-3 gün içinde olmakla birlikte ilk prova için hastaya randevu verilir. Hazırlanan lamineler hastanın dişleri üzerinde prova edilir. Eksikler varsa giderilir. Renk skalası belirlenebilmesi için düzeltilen eksiklikler hastaya gösterilir. Renk skalası belirlendikten hemen sonra laminalar hastadan alınarak laboratuvar ortamına geri gönderilir. Hazırlanan laminaların provası yapılabilmesi için hastanın ağzında denenir. Bitirme aşamasında, diş yüzeyi ile lamine porselen arasında yapışmayı sağlamak için kimyasal bir ilaç uygulanır ve hastaya kalıcı olarak yapıştırılarak tedavi bitirilir. Lamine diş kaplama tedavisinin ön dişlere uygulanması tavsiye edilir. Arka dişlere uygulanmaz. Diğer tedavi yöntemlerine göre özel işçilik gerektiren lamine kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar ;

Yaprak Porselen Kaplama

Kompozit Lamine Kaplama

Yaprak Porselen Kaplama

Bu uygulamalar arasında oldukça yaygın ve popüler olan yaprak porselen kaplama tedavisi, lamine çeşitleri arasında en estetik kaplama türüdür. Yaprak diş olarak bilinen bu yöntem, bilgisayar destekli tasarımı kullanabilen teknisyenler tarafından 0,2 – 0,6 mm kalınlığında ince katmanlar halinde üretilir. Dişlerin ön yüzeyine yapıştırılan yaprak porselenler, orijinal dişlerde var olan estetik kusurların giderilmesi için mükemmeldir. Kişi ağız ve diş sağlığına dikkat ederse, yaprak porselenin kullanım ömrü on veya yirmi yıl olabilir. Işığı son derece iyi iletir. Hastaya doğal bir görünüm sunar. Parlak yüzeyi sayesinde asla leke tutmaz.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Kompozit Lamine Kaplama

Bir diğer estetik uygulama olan kompozit laminate veneer, ana dişin rengini, konumunu veya oluşmuş şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanan estetik diş tedavi yöntemlerinden biridir. Diş hekimliğinde bonding olarak da bilinen kompozit lamine kaplama, diş yüzeyindeki hasar ve deformasyonların tedavisinde yaprak diş tedavisine göre estetik gülüş tasarımı tedavisinde daha az maliyetli ancak etkili bir tedavi yöntemidir. Kompozit laminate veneer ile yaprak porselen veneer arasındaki fark;

Kompozit laminate veneerde daha az diş minesi törpülenir.

Genellikle tek seans ile tedavi edilebilir.

Yaprak porselen kaplamaya göre çok daha ekonomiktir.

Hasar görmüşse, onarımı daha kolaydır.

Kompozit laminate veneerde daha az diş minesi törpülenir.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Laminate Veneer Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Çay, kahve veya sigara nedeniyle renk değiştirmezler.

Normal dişlerden ayırt edilemeyen doğal bir görünüme sahiptir.

Hastaların dilleri, öne dönük oldukları için kaplamaları normal olarak algılamaz. Bu nedenle, onlara uyum sağlamak çok kolaydır.

Aşınmaya karşı çok dayanıklıdırlar. Dişleri korurlar ve çürük gelişimini engellerler.

Laminate veneer tedavisi ne kadar sürer?

Porselen laminalar, ışığın geçmesine izin vererek, uygulandığı dişlerin tamamen gerçek görünmesini sağlayan benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Laminaların ışık geçirgenliği de kullanılan porselen ve işleme tekniğine göre değişir. 5-7 gün gibi çok kısa bir tedavi süresi vardır.

Porselen Diş Lamina Hangi Durumlarda Yapılır?

Alanında uzman bir kişi tarafından gerçekleştirilen lamine diş kaplama tedavisi, ağızda bulunan ana dişlerin inceltilmesi ile başlatılan estetik gülüş tasarımı tedavi yöntemidir. Diğer tedavilere göre doğal dişlere herhangi bir tedavi uygulanmasına gerek kalmadan yapılan bu kaplama tedavisi estetik diş hekimliğinde en popüler uygulamalar arasında yer almaktadır. Diş yüzeyinin inceltilmesi ve porselen alt yapı içeren dişin yapıştırılması ile laminate veneer diş uygulaması elde edilir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin