Zirkonyum (Diş Kaplama) Tedavisi

Zirkonyum ile uzun ömürlü dişler
Zirkonyum tedavisi ile doğal dişlere sahip olmak çok kolay.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Zirkonyum, Alt metal kullanılmadan, beyaz bir alaşım olan hammaddesiyle özel bir şekilde işlenerek kullanılmasıyla yapılan kaplamalardır. Zirkonyum kaplamalar doğal dişlere yakın ve estetik kaplamalardır. Bu sebeple estetik diş hekimliğinde en çok tercih edilen kaplama türüdür.

Zirkonyum Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dişlerde renk yüzeylerinde grileşme ve sararma olan dişlere uygulanan bir uygulamadır. Ayrıca Zirkonyum, ayrık diş tedavilerinde, diş yapısı yamuk olan hastalarda, estetiğini kaybetmiş dolgularda, arka dişler üstüne yapılacak olan kaplama tedavilerinde ve gülüş estetiğini tekrardan kazanmak amacı ile tercih edilmektedir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Zirkonyum Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum beyaz renkte olduğu için geleneksel metal altyapılı porselen kaplamalarda olduğu gibi siyah metalin yansıması görülmeyecektir.

Zirkonyum şeffaftır ve bu özelliği özellikle ön dişlerde ideal bir gülümseme estetiği sağlamak için kullanılır.

Çiğneme kuvvetlerine karşı yüksek direnci sayesinde arka dişlerde de güvenle kullanılabilir.

Zirkonyum kaplamalar çok iyi sıcak yansıtma özelliğine sahiptir ve bu nedenle sıcaktan soğuktan etkilenmez ve hassasiyet oluşturmazlar.

Rengi çok koyu olan bir dişte istenilen rengi elde etmek mümkündür. Her renk ile her dişe uygulanabilir. Zirkonyum kaplamanın rengi uzun yıllar sonra dahi değişmez.

Zirkonyum dişler estetik yapısı sayesinde doğal dişlerden ayırt edilemez.

Metal destekli kaplamalara kıyasla ağırlıkları daha hafiftir.

Zirkonyum kaplamalar ağızda metalik bir tat oluşturmaz.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum tedavisi, bildiğiniz diş kaplama tedavileri ile benzer biçimde uygulanır. Diş kaplama tedavileri arasındaki en belirleyici fark, kaplama için kullanılan malzemenin türüdür. Tıpkı metal destekli kaplamalarda olduğu gibi, zirkonyum diş tedavisi uygulamasına geçilmeden kaplama yapılacak olan dişlerin üstünde düzeltmeler ve kesimler yapılır. Bu düzeltmeler ile diş küçültülür ve kaplamayı tam olarak üstüne oturabileceği biçimde bir şekil kazandırılır. Dişlerde herhangi bir hasara sebebiyet vermeyen zirkonyum kaplama, hususi olarak ölçüsü alınan ağız ve diş yapısına nazaran laboratuvar ortamında CAD/CAM teknolojisi ile üretime verilir. Dişe müsait renkte üretilen zirkonyum alt yapısının üstüne, porselen üst yapı işlenir ve klinik ortamda dişle uyumlanması sağlanır. Son aşamada ise hususi diş kaplama yapıştırıcılarının yardımına başvurularak dişe yapıştırılır ve sürekli olarak duracak biçimde entegre edilir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Sıkça Sorulan Sorular

Zirkonyum Kaplamaların Bakımı Nasıl Yapılır?

Ekstra bir bakım gerektirmez. Doğal dişlere nasıl bakım yapılması gerekiyorsa, kaplamalar için de aynı fırçalama diş ipi kullanımı bakımlarının yapılması, ağız içi hijyenine dikkat edilmesi yeterlidir.

Zirkonyum Kaplamalar ne Kadar kullanılabilir?

Zirkonyum kaplamaların kullanım süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Ancak başarılı bir uygulama yapıldığı takdirde ve hasta gerekli diş bakımlarını aksatmadan gerçekleştirdiğinde uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Zirkonyum Kaplama tedavisinin ücreti yüksek midir?

Zirkonyum kaplama fiyat-performans olarak oldukça avantajlı bir tedavi yöntemidir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu kaplamalar hem estetik hem de fonksiyonel açıdan hastaları memnun eder.