İmplant Tedavisi

Denttovil Premium İmplant Ağına Hoş Geldiniz
Gülümsemenizi ve ağzınızın işlevselliğini geri kazandırmak mümkün

İmplant Nedir?

İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

İmplant Hangi Durumlarda Uygulanır?

İmplantlar; dişlerini periodontal hastalık, çürük, travma ya da başka bir nedenle kaybetmiş kişilerde iyi bir ağız sağlığı için uygulanan tedavi yöntemidir. Dişlerin eksik olduğu bölgelerde zamanla erime meydana gelir. Diş çekimini takiben implantın uygulanması bu erime miktarını önemli ölçüde azaltmaktadır.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

1. Diş implantları doğal diş gibi görünür

Bir diş implantı doğal diş görünümüne sahiptir. Protez diş, diş eti çizgisine aynı hizadadır, böylece hiç kimse sizin implantlarınızı fark edemez.

2. Diş implantları doğal diş gibidir

Dental implantın kendisi, doğal bir kök gibi çene kemiğinize sıkıca sabitlendiği için, kendi dişlerinizden bir farkı yoktur.

3. Diş implantları kemik kaybını önleyebilir

Diş kaybetmenin yan etkilerinden biri de eksik diş bölgesinin etrafındaki kemik kütlesini kaybetmeye başlamanızdır. Bunun nedeni, artık kemiğin kemikleşmesini/güçlenmesini teşvik edecek bir kök olmamasıdır. Çene kemiğinize bir diş implantı yerleştirerek, osseointegrasyon adı verilen bir süreçle kemik büyümesini uyarır. Bu durum gelecekte yaşanabilecek kemik kaybını önlemeye yardımcı olabilir.

4. Diş implantları yüz yapınızı destekler

Diş implantları çene kemiklerinizi güçlü tutmaya yardımcı olarak yüz yapınızı korumayı sağlar.

5. Diş implantları uzun ömürlüdür

Doğal dişleriniz gibi, doğru bakım ile diş implantları da ömür boyu dayanma potansiyeline sahiptir.

6. Dental implantlar uygun maliyetlidir

Diş implantlarının yaşam boyu maliyetlerine , düzenli olarak değiştirilmesi gerekebilecek diğer restorasyonların maliyetlerine göre uygun maliyetlidirler. 

7. Diş implantları yediklerinizi sınırlamaz

Diş kaybı veya takma diş takma ile ilgili en büyük şikayetlerden biri, insanların ısırıklarının daha az etkili olması veya takma dişlerin elma veya elma gibi şeyleri yemeyi mümkün kılacak kadar yerinde kalmaması nedeniyle yediklerini değiştirmek zorunda olmalarıdır.Dental implantlar stabil hale geldiğinde çoğu insan gibi normal şekilde yiyip içebilirsiniz.

8. Dental implantlar güvenle yemek yemenizi, konuşmanızı ve gülmenizi sağlar

Eksik dişlere sahip olmak, gülümseme konusunda nasıl hissettiğinizi etkileyebilir, takma diş kullananlar ise konuşurken veya gülerken takma dişlerinin hareket etmesinden endişe duyduklarını söylerler. Dental implantlar çene kemiğiniz tarafından yerinde tutulur ve hareket etmezler, böylece doyasıya gülebilirsiniz.

9. Dental implantların bakımı kolaydır

Diş implantlarının bakımı kolaydır, çünkü doğal dişle aynı bakımı gerektirirler, yani günde en az iki kez fırçalama ve diş ipi kullanımı, düzenli diş kontrolleri ve rutin kontrollere ihtiyaç duyarlar. Birçok insan implantları organik malzemelerden yapılmadığı için temizlenmeleri gerekmediğini düşünür, ancak bu yanlış bir düşüncedir. Doğal dişler gibi, diş implantları da doğru bakım yapılmazsa diş eti hastalığı ve enfeksiyonlar gibi sorunlar çıkarabilir.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

İmplant Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Genel sağlık durumu bozuk hastalarda, kötü alışkanlıklara sahip kişilere, çene kemiği yapısı uygun olmayan bireylere, implant uygulanması doğru olmayacaktır. 

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Her implantın yerleştirilme süresi 3-4 dakika sürmektedir. Tek diş eksikliklerinde bir implant ameliyatı ortalama 15 dakika sürmektedir.Önce implantlar çene kemiğine yerleştirilir ve sonrasında yaklaşık 2 ay ile 4 ay arasında bir süre implantların çene kemiğine kaynaması beklenmektedir. Ardından protez dişler yerleştirilmektedir ve tedavi tamamlanmaktadır.

İmplant Sedasyon Uygulaması

 

Sedasyon uygulaması, bir diş prosedürü sırasında hastaları sakin ve rahat bir durumda tutmak için ilaç kullanımını içerir. Diş hekimi sizi rüya gibi bir durumda tutmak veya tamamen uykuya daldırmak için bir sedasyon yöntemi kullanabilir. Sedasyon diş hekimliğinde kullanılan ilaçların gücü, hastayı işlem için en rahat duruma getirecek seviyeye ayarlanabilir. Diş hekiminiz sedasyon uygulaması kullanıyorsa, diş implantı işleminden önce ve sonra neler bekleyebileceğinizden bahsedelim.

Prosedürden Önce

 

Sedasyon uygulaması, bir diş prosedürü sırasında hastaları sakin ve rahat bir durumda tutmak için ilaç kullanımını içerir. Diş hekimi sizi rüya gibi bir durumda tutmak veya tamamen uykuya daldırmak için bir sedasyon yöntemi kullanabilir. Sedasyon diş hekimliğinde kullanılan ilaçların gücü, hastayı işlem için en rahat duruma getirecek seviyeye ayarlanabilir. Diş hekiminiz sedasyon uygulaması kullanıyorsa, diş implantı işleminden önce ve sonra neler bekleyebileceğinizden bahsedelim.

İşlem Esnasında ve Sonrasında

İşlem sırasında, ameliyat için uygun şekilde uyuşturulduğunuzdan emin olmak için yakından takip edileceksiniz. Ameliyat tamamlandıktan sonra bilinciniz yavaş yavaş yerine gelecektir. Ameliyattan birkaç saat sonra biraz uyuşukluk beklenebilir. Muhtemelen ameliyat sırasında olan hiçbir şeyi hatırlamayacaksınız. İşlemden sonra kanamayı kontrol altına almak için gazlı bez ısırmanız gerekebilir. Diş hekimleri genellikle yatıştırıcı etkilerin etkisi geçmeden ağrı kesici alınmasını tavsiye eder. Eve geldiğinizde dinlenmeye ve iyileşmek için kendinize zaman ayırmaya odaklanın. Ameliyat bölgesine kan akışını azaltmak için başınızı yüksekte tutun ve şişmeyi azaltmak için yüzün yan tarafına bir buz paketi uygulayın. Enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler de dahil olmak üzere diş hekiminizin reçete ettiği ilaçları alın.
Ağzınızı temiz tutmak için ılık su ve tuzla durulayın ve dişlerinizi çok nazikçe fırçalayın. İmplant başarısızlığı riskini artırabileceğinden, ameliyattan sonra en az üç hafta sigara ve alkol kullanmayın.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Sıkça Sorulan Sorular

Diş çekimi sonrası aynı gün içerisinde implant uygulaması yapılabilir mi?

Çekilecek olan dişte apse veya lezyon yok ise implantın yerleştirileceği gün, ameliyat esnasında diş çekilip, oluşan boşluğa direkt implant yerleştirilir.

İmplantları vücudun kabul etmemesi gibi bir durum olabilir mi?

Titanyumdan üretilen implantın yapılan araştırmalar sonucunda doku dostu olduğu belirlenmiştir. İmplantların vücut tarafından reddedilmesi yani doku reddi söz konusu değildir. Fakat hastalar söylenen uyarılara uymadığı takdirde (sigara ve alkol tüketmemek, ilk 24 saat tükürmemek vb.) implantlarda kemiğe kaynamama sorunu meydana gelebilir.

Kaybedilen her diş için bir implant mı gerekir?

Evet, daha önceden çekim yapılmış veya yeni çekim yapılacak her bir dişin yerine, o dişin kökünü taklit eden ve titanyumdan üretilen bir vida (implant) yerleştirilir. Hastanın ağız içi durumuna göre implant yerine kuron köprü (bridge) tedavisi de uygulanabilir.

Her hastaya implant uygulanabilir mi?

Çene kemiği yeterli olan, büyüme ve gelişimini tamamlamış bireylere implant tedavisi yapılabilir. Kan değerlerinde rahatsızlığı bulunan hastalar için, tıp doktorlarından değerlerinin kontrol altına alındığına dair bir onay formu ile implant tedavisi yapılabilir. Gebelikte ise diğer birçok tedavi gibi bu tedavide uygulanamaz.

Tüm dişlerin eksik olması durumunda implant yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. All on four ve all on six adı verilen hibrit protezler ile tek çeneye dört veya altı implant yerleştirilerek, üzerine vidalı full dişli sistem yapılıp sabit bir protez tedavisi uygulanabilir.

İmplant işleminin köprü yapımı ile karşılaştırıldığında avantajı nedir?

İmplant, kemiğe yerleştirilen doğal diş kökünün taklididir. Bu nedenle kemik erimesi olasılığını minimuma indirir. Köprü tedavisinde ise, köprü ayakları olarak kullanılan, boşluğun her iki tarafındaki iki dişin kesilip küçültülerek kaplaması yapıldığı için bu dişler çürüyebilir. Boşluğa yerleştirilen gövdenin altındaki kemik zamanla eriyip diş eti çekilebilir. Bu bilgiler ışığında ilk önerilen tedavi uzun vadede daha avantajlı olması nedeni ile implant tedavisidir.

İmplantın ömrü ne kadardır?

İmplant, ilerleyen yaşlarda bir kemik rahatsızlığı yaşanmadığı müddetçe ömür boyu ağız içinde kalır.