20’lik Diş Çekimi

Diş çekimi ile ağrılarınızdan kurtulun. Diş çekimi ile ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilirsiniz.

20’lik Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

20’lik diş çekimi aslında oldukça hızlı ve kolay bir işlemdir. İlk olarak, işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemeniz için ağzınızı uyuşturmak için lokal anestezi yapılır. Dişiniz gömülü ise veya birkaç dişiniz çekilecekse, işlem sırasında uyumanızı sağlamak için genel anestezi de alabilirsiniz. Anestezi uygulandıktan sonra diş çekilir. Daha sonra gazlı bezi boş yuvaya yerleştirebilir ve kanamayı durdurmak için ısırmanız sağlanır veya bazı durumlarda oluşan boşluğu kapatmak için dikiş kullanılabilir.

20’lik Diş Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şişlik, morarma veya ağrı gibi her türlü sorunu en aza indirmek için en az 24 saat boyunca bölgeye aralıklı olarak buz uygulanabilir. Eğer dişin çekildiği bölge enfekte durumda ise ılık kompres veya nemli bez uygulaması yapılır. Diş çekiminin ardından kanama olması gayet normaldir. Kanamanın engellenmesi için bölgeye gazlı bez ile tampon yapılabilir. Ameliyatın ardından oluşacak olan kan pıhtısı oldukça önemlidir ve bu pıhtıyı yerinden oynatmamak için ağzı güçlü bir şekilde çalkalamamak en az 2 saat boyunca bir şey yiyip içmemek gerekir. Kanamanın durmasının ardından vücudu susuz bırakmamak adına ılık veya soğuk içecekler tüketilebilir. Ameliyat sonrası diş hekiminin reçetelemiş olduğu enfeksiyon önleyiciler ve ağrı kesicileri kullanmak tedavi sonrası için oldukça önemlidir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

20’lik Diş Çekimi İçin Uygulanacak Yöntemler

Yirmilik dişin diş eti içinde kaldığı ve diş köklerinin de çene kemiğinde gömülü halde olduğu vakalarda dişin tek parça halinde çıkarılması mümkün değildir. Bu vakalarda dişin çekilmesi gerekir. 

Böyle durumlarda;

Yeni gülüşünüzden büyük memnuniyet duyacaksınız.

Diş eti açılır ve gömülü diş birkaç parçaya ayrılarak çekilir.

Diş çekiminin ardından bölge temizlenir.

Bölge temizlendikten sonra diş etine kendiliğinden eriyen materyallerle dikiş atılır.

Ameliyatın süreci dişin yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ameliyattan sonra kanama olması normal bir şeydir.

Ameliyat bölgesinde pıhtılaşmanın gerçekleşmesi için doktorun önerdiği süre boyunca yemek yenmemeli ve su içilmemelidir.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin