Porselen Kron – Köprü

Güçlü, uzun ömürlü Porselen diş kronları veya köprüleri ile yontulmuş, kırılmış veya hasar görmüş dişleri eski haline getiriyoruz.

Porselen Veneer Kaplama

Porselen kaplamalar madde kaybı çok olan dişlerde dişin fonksiyonunu kazanması ve görünümünü iyileştirmek için dişlere yapılan işlemdir. Bu işlemi dişlerin üzerine bir şapka geçirerek korumak gibi düşünebiliriz.

Porselen Köprü Ne Zaman Uygulanır?

Eksik dişlerin olduğu bölgelere, eksik dişin önündeki ve arkasındaki dişin kesilmesi koşulu ile ortadaki boşluğu doldurup Diş Köprüleri yaparız. Bu eksikliği şu günlerde implant ile doldurmayı tercih ediyoruz . Ancak imlant yapılamayan durumlarda Porselen Köprü uygulaması tercih ettiğimiz bir tedavi şekli.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Porselen Diş Kaplama (Kuronlanması) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Diş kaplaması yaptırmak genellikle dişçiye üç ziyaret gerektirir – biri konsültasyon için, ikincisi dişlerin preparasyonunu yapmak ve ölçüsünü almak için. Bir veya birden fazla diş aynı anda kaplama işlemine tabi tutulabilir.
Tanı ve tedavi plain planlaması
Diş hekiminize elde etmeye çalıştığınız sonucu anlatacaksınız. Bu randevu sırasında diş hekiminiz, kaplamaların sizin için uygun olduğundan emin olmak için dişlerinizi inceleyecek ve prosedürü ve bazı sınırlarını tartışacaktır. Röntgen çekebilir ve muhtemelen ağzınız ve dişleriniz hakkında izlenimler alabilirler.

Hazırlık
Kaplama için bir diş hazırlamak için diş hekiminiz, diş yüzeyine eklenecek kaplamanın kalınlığına neredeyse eşit bir miktar olan diş yüzeyinden aşındırma yapılmalıdır. Diş minesini kesmeden önce bölgeyi uyuşturup uyuşturmayacağınıza dişin durumuna göre Diş hekiminiz karar vereceksiniz. Ardından, diş hekiminiz dişinizin bir modelini veya izlenimini yapacaktır. Bu model, kaplamanızı yapan bir diş laboratuvarına gönderilir. Kaplamaların laboratuvardan geri gelmesi genellikle 1 hafta sürer. Bu süre zarfında geçici diş kaplamaları kullanılabilir.
Yapıştırma
Diş hekiminiz, uyumunu ve rengini incelemek için kaplamayı dişinizin üzerine yerleştirecek, kaplamayı dişinize kalıcı olarak yapıştırmadan önce uygun uyumu elde etmek için tekrar tekrar çıkaracak ve düzeltecektir. Kaplama rengi, kullanılacak yapıştırıcının gölgesi ile ayarlanabilir. Ardından, dişinizi kaplamayı almaya hazırlamak için dişiniz temizlenecek, parlatılacak ve aşındırılacaktır. Aşındırma, güçlü bir yapıştırma işlemine izin vermek için dişi pürüzlendirilir. Kaplamaya özel bir siman uygulanır ve ardından dişinizin üzerine yerleştirilir. Son adımlar, fazla yapıştırının çıkarmak , ısırmanızı kontrol etmeyi ve gerekli ayarlamaları yapmayı içerir.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Porselen Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Doğal diş görünümü sağlarlar.

Diş etleri porseleni iyi tolere eder.

Porselen kaplamalar leke tutmaz.

Koyu renkli dişlerin daha beyaz görünmesi için bir renk seçilebilir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin