İnley Ve Onley (Seramik Dolgular)

Orjinal Gülüşünüzü Geri Kazanmanın Yolu Madde kaybına uğrayan dişlerinizi orjinal şekline getiriyoruz.

İnley ve Onley Dolgu Nedir?

İnley ve onley seramik dolgular, altın veya kompozit reçineden yapılır. Bu parçalar dişin hasarlı bölgesine yapıştırılır. Dişin tüberkül uçlarında bir dolgu kullanılır. Onley ve inley birbirine benzer ancak onley dişin bir veya daha fazla tüberkülünün üzerine uzanan daha önemli bir rekonstrüksiyondur. Genel olarak, inley ve onley için altın malzeme tercih edilir.Ancak son yıllarda, dişlerinizin doğal rengiyle potansiyel olarak eşleşebilecek gücü ve rengi nedeniyle beyaz renk, giderek daha popüler hale gelmiştir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

İnley – Onley (Porselen Dolgu) Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Bir diş probleminin tedavisine yönelik yaklaşım daima kişiselleştirilmiş olmalıdır. Her insanın ağız yapısı ve diş problemleri kendine özgüdür. Bizde yaptığımız tedavileri hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda yapıyoruz. Bu kişiselleştirme sayesinde, mükemmel sonuçlar elde edilir.

Hem estetik olarak hem de çok uzun yıllar boyunca dayanıklılığını sürdürebilecek bir restorasyon sistemidir.

Porselen dolgu çiğneme yüzeyi ve arayüz yüzeyleri mükemmel cilalıdır, bakteri tutulumuna ve leke oluşmasına engel olur.

Doğal dişlerin aşındırılıp köprü yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Porselen dolgu laboratuvar ortamında hazırlandığı için dişin eksik konturlarını ve komşu dişlerle olan kontak noktalarını anatomik açıdan mükemmele yakın taklit ederler, bu bakımdan diş aralarına besin artıklarının birikimi ve bunun yarattığı sıkıntılar söz konusu değildir.

Porselen dolguların çiğneme yüzeyleri dişin anatomik çiğneme hattını birebir taklit edecek şekilde hazırlandığı için, çiğneme ve öğütme fonksiyonları bakımından kompozit dolgulara oranla çok üstündürler.

Diş ile birebir ve stressiz ilişki kurdukları için porselen dolgular, dişin zayıf kısımlarında oluşabilecek çatlama ve kırılmaları engeller.

Kompozit dolgu ve amalgam dolgu kırıklarında en ideal çözümdür.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Sıkça Sorulan Sorular

Estetik Dolgu Dayanıklı mıdır?

Yapılan estetik dolgunun diş üzerindeki yeri ve büyüklüğüne bağlı olarak, hastanın bakımına, tükettiği renkli yiyecek ve içeceklere bağlı faktörlere göre değişkenlik gösterir. 5 ila 7 yıl arasında kullanım süresi değişmektedir. 

Porselen Lamine Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Aşırı çapraşıklık ve fırlaklık olmayan, kanal tedavisi ya da daha önceden alınan bir darbe nedeniyle rengi siyahlaşmamış olan, kapanış bozukluğu olmayan her hastaya porselen lamine işlemi yapılabilir.

Porselen Kuron Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Diğer dişlere göre biraz daha yük taşıma gücü düşük (özellikle arka çiğneme dişi olan, azı dişlerde) olan dişlerde maksimum dayanıklılık sağlayan porselen kuron uygulaması yapılması, bu dişlerin daha uzun süre yük taşıyabilmesini sağlar.