Diş Beyazlatma

Daha ışıltılı, daha beyaz ve sağlıklı bir gülümseme için Denttovil Diş Kliniği

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerin rengini açma işlemidir. Dişler zamanla çeşitli nedenlerle sarardığında diş beyazlatma tedavisi kullanılır. Diş minesinin içsel veya dışsal rengini değiştirerek elde edilebilir. Dişin içindeki veya üzerindeki kromojenlerin değiştirilmesine beyazlatma denir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişleri beyazlatmak için 4 farklı yöntem vardır.

Ev tipi beyazlatma (Ev beyazlatma)

Ofis tipi beyazlatma (Ofis beyazlatma)

İç beyazlatma

Kombine beyazlatma (Hem ev tipi hem de ofis tipi beyazlatma)

Diş beyazlatmada en etkili yöntem hangisidir?

Diş beyazlatmanın en etkili yöntemi kombine beyazlatmadır. (hem ev tipi hem de ofis tipi beyazlatma).

Ev tipi beyazlatma nasıl uygulanır?

Ağızdan ölçü alındıktan sonra kişiye özel beyazlatma plağı hazırlanır. Bu özel plağa belirli miktarda diş beyazlatma jeli (%10-15 karbamid peroksit) uygulanır.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Ev tipi beyazlatma ne kadar sürer?

Hekiminizin uygun gördüğü doğrultuda beyazlatma işlemlerinizi yapabilirsiniz.İşlem süresi 2-3 saat veya 7-8 saate kadar değişir.

Ne kadar beyazlatma jeli koyulmalı?

Ev tipi beyazlatmada dikkat edilmesi gereken nokta içerisine çok fazla jel koymamaktır. Aksi takdirde taşan fazla jel diş eti dokunuzu tahriş eder. Bu gibi durumlarda diş etleri hemen yıkanmalı ve tahriş olan bölgeye E vitamini içeren kremler sürülmelidir.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Ofis tipi diş beyazlatma nedir?

Diş kliniğinde kullanılan diş beyazlatma yöntemidir. Evde beyazlatma için yeterli zamanı olmayan hastalar için uygundur. Çok daha kısa sürede etkili beyazlık sağlar. Diş hekimi tarafından dişlere uygulanan beyazlatma jeli UV ışınları veya diş lazeri ile aktive edilir ve beyazlatma işlemi yaklaşık 1 saat sürer.

Kombine diş beyazlatma nedir?

Hem ev hem de ofis beyazlatmanın yapıldığı yöntemdir. Ofiste uygulandıktan sonra 2-3 gün evde beyazlatma ile desteklenir.

İç diş beyazlatma nedir?

Kanal tedavisi sonrası rengi değişen dişlere uygulanır. Dişteki dolgu çıkarılır. Açık kavite içerisine beyazlatma jeli uygulanır. Daha sonra diş geçici dolgu ile kapatılır. İstenilen renge ulaşana kadar bu seans tekrarlanır.

İç diş beyazlatma dişlere zararlı mı?

Kanal dolgusu çok iyi izole edilmelidir. İyi izole edilmiş ise iç diş beyazlatmanın hiçbir zararı yoktur.

Diş Beyazlatma Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel bir diş beyazlatma işleminden sonraki 48 saat boyunca asitli, pigmentli yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız ve renk atmasına neden olacak şeyler kulanmamanız önerilir. Bu genellikle beyaz ya da açık renkli yiyecek ve içeceklerden oluşan kısa süreli bir diyet olan “Beyaz Diyet” olarak adlandırılır. Diş beyazlatma kalıcı bir işlem değildir. Etkisi birkaç aydan 3 yıla kadar sürebilir. Kişiden kişiye göre de değişir. Dişlerinizi lekeleyebilecek kırmızı şarap, çay veya kahveyi sürekli tüketirseniz beyazlatma etkisi uzun sürmez.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Sıkça Sorulan Sorular

Her çeşit renklenmede aynı sonucu alabilir miyiz?

Beyazlatma işlemi sonrası her dişin rengi açılır. Bu durum, hastanın dişlerinin durumuna, genetik kemik rengine göre 1 ila 4 ton arasında değişiklik gösterir.

Ne kadar sürede beyazlatma işleminin sonucunu alabilirim?

Beyazlatma işlemi toplamda bir saat sürer. Fakat rengin tam oturması ancak bir hafta sonra net görülür.

Beyazlatma yapılırken ağrı hisseder miyim?

Kesinlikle ağrı söz konusu değildir. Beyazlatma işlemi esnasında ve sonrasındaki bir hafta içerisinde 1 saniyelik elektrik çarpmasına benzer hisler olabilir. Bunlar rengin açıldığının belirtisidir.

Diş beyazlatmanın etkisi ne kadar sürer?

Hastanın renk veren yiyecek ve içecek tüketiminin sıklığına ve kemik rengine göre değişkenlik gösterir. Maksimum bir buçuk yıla kadar etkisi sürmektedir.

Kanal tedavisi nedeniyle rengi değişen dişlerin beyazlatılması da mümkün mü?

Maalesef bu dişlerin beyazlatılması mümkün değildir. Ancak, kaplama tedavisi ile değiştirilebilir.

Beyazlatmadan sonra nelere dikkat etmeliyim?

Beyazlatma işleminden sonra renk reaksiyonu 24 saate kadar sürer. Bu nedenle ilk 24 saat içerisinde renk veren yiyecek ve içeceklerden (şarap, salçalı besinler, limon, portakal, çay, köri soslu besinler vb. ) uzak durulmalıdır. Sigaradan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Beyazlatılan dişler tekrar eski haline döner mi?

Bu tamamen kemik yapısına bağlıdır. Ayrıca renk veren (kola, ketçap, salça vb.) yiyecek ve içeceklerin aşırı tüketiminde, çok daha hızlı eski haline döner. Fakat her zaman beyazlatma öncesindeki renk tonunun bir ton açığında kalır.