Bonding (Adeziv Sistem)

Bonding tedavisi ile ideal gülüşünüze kavuşun

Bonding Uygulaması Nedir?

Bonding, koruyucu diş hekimliği uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında estetik diş hekimliğinde de kullanılan bonding, sahip olduğu avantajları ve özellikleri ile son yıllarda çok fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Bonding, dişlere kompozit malzemelerle ek yapılması işlemidir. Diğer diş prosedürlerine göre daha basittir ve anestezi gerektirmez.İşleme başlamadan önce diş hekiminiz, doğal dişlerinizin rengiyle yakından eşleşen bir kompozit reçine rengi seçmek için bir renk kılavuzu kullanır.

Bonding Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır?

Bonding, dişteki bir kusuru düzeltmek için yapılan işlemdir. Bazı insanlar çürük , çatlamış veya rengi bozulmuş bir dişi onarmak için tedavi olur. Bu işlem aynı zamanda dişler arasındaki küçük boşlukları da kapatmak isteyen hastalara da uygulanır. Bonding uygulaması diş boyutunu artırabilir. Örneğin, diğerlerinden daha kısa bir dişiniz var ve hepsinin aynı uzunlukta olmasını istiyorsanız bu tedavi yöntemini seçebilirsiniz.

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin

Bonding Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Renk seçildikten sonra lazer ya da asit kullanılarak diş yüzeyi pürüzlendirilir. Bonding materyalinin dişe kolayca tutunabilmesi için diş onunla uyumlu bir materyal ile örtülür. Bu hazırlıklardan sonra diş rengindeki kompozit rezin materyali istenen şekil verilerek dişe yerleştirilir. Ultraviyole ışığı ile materyal sertleştirilir. Materyal sertleştikten sonra hekim tarafından düzeltilir ve şekillendirilir. Daha sonra materyal dişin diğer kısımlarında olduğu gibi parlayana kadar cilalanır.Bonding hızlı bir işlemdir ve herhangi bir ek süre gerektirmez. Anesteziye ihtiyacınız yoksa işlemden sonra normal günlük rutininize devam edebilirsiniz. Genellik 60 dakika sürer.

Bonding Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Daha uygun fiyatlı

Bonding maliyetleri diğer diş tedavi seçeneklerine göre daha uygundur. Harcayacağınız miktar çoğunlukla işlemden geçmesi gereken diş sayısına bağlıdır. Aynı zamanda birden fazla diş hekimi ziyareti gerektirmeyen kolay ve basit bir tedavidir.

Diş kusurlarını gizler

Bonding, çoğu hasta için ortak olan çok sayıda diş kusurunu çözebilir. Ayrıca kaza veya yaralanmalardan kaynaklanan küçük talaşları ve çatlakları da gizler. Hastalar, sigaranın yanı sıra bazı yiyeceklerin neden olduğu lekeleri beyazlatmak için de tedaviyi tercih edebilirler. Son olarak, hastalar daha köşeli bir diş şekli elde etmek için dişlerinin yapısını yeniden şekillendirmek için de yaptırabilirler.

Amalgam dolgulara daha iyi bir alternatif

Hekimler, zayıflamış herhangi bir dişe dayanıklılık ve güç katan bir kompozit reçine kullanır. Gümüş amalgam dolguların aksine, kompozit reçine hastanın doğal dişleriyle iyi uyum sağlar. Gümüş amalgam , hastanın dişine uygulandığında açıkça fark edilmesini sağlayan belirgin bir renge sahiptir.

Neden Biz?

Uzman Ekip

Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

Özel Tasarım

Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanması ile idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

Erişilebilirlik

Haftanın 7 günü 24 saat uzman diş hekimlerimizle gülüşünüzün destekçisiyiz.

Güven

Maximum hijyen ve sterilizasyon ile kendinizi rahat ve güvende hissedebileceğiniz bir klinik ortamı oluşturduk. Hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını düşünerek tasarladığımız kliniğimizde memnuniyetiniz birinci önceliğimizdir.

Başarılar

21 Yıl

Tecrübe

4000 +

Gülümseyen Müşteri

1000 +

Başarılı Operasyon

Sağlıklı bir gülümseme için

Bizimle iletişime geçin